Przedwzmacniacz mikrofonowy współpracujący z wejściem mikrofonowym karty dźwiękowej “MPC-01″

In Bez kategorii

Wysokiej jakości przedwzmacniacz mikrofonowy przeznaczony jest do współpracy z wejściami mikrofonowymi takich urządzeń jak np. karta dźwiękowa, Mini Disc, kamera video (np. DV), cyfrowy dyktafon itd. Urządzenie nie potrzebuje zewnętrznego zasilania, ponieważ korzysta z napięcia znajdującego się na wejściu mikrofonowym urządzenia z którym współpracuje (napięcie BIAS, służące do wewnętrznej polaryzacji mikrofonów elektretowych). Miniaturowy układ przedwzmacniacza (niskoszumny tranzystor, kondensatory i rezystory) znajduje się we wtyku XLR i prawdopodobne jest to jeden z najmniejszych przedwzmacniaczy mikrofonowych na świecie!

ZASADA DZIAŁANIA:

Przedwzmacniacz podłączamy (wtyk mały jack) do wejścia mikrofonowego kamery (lub MD, karty dźwiękowej itp.), które posiadają możliwość podłączenia mikrofonów elektretowych (oznaczenie gniazda mikrofonowego „POWERED”, „BIAS VOLTAGE”). Wtyk XLR podłączamy do mikrofonu dynamicznego (lub pojemnościowego). Urządzanie nie będzie działało ze „zwykłym” wejściem mikrofonowym, a czy kamera posiada napięcie BIAS można sprawdzić w instrukcji obsługi. Przedwzmacniacz zasilany jest napięciem pochodzącym z wnętrza kamery i nie potrzebuje zewnętrznego zasilania. Przedwzmacniacz posiada ustawione na stałe wzmocnienie +25dB, dzięki czemu do kamery (lub MD, karty dźwiękowej) możemy podłączyć np. mikrofon dynamiczny, który daje słaby sygnał wyjściowy i nie ma potrzeby podnoszenia wzmocnienia sygnału w kamerze/MD/karcie dźwiękowej (GAIN), a co z tym idzie – szumów z wbudowanych, kiepskich przedwzmacniaczy mikrofonowych urządzenia. Schemat podłączenia przedwzmacniacza przedstawia rysunek:

PRÓBKI DŹWIĘKOWE:

Mikrofon SHURE PG 58 podłączony do wejścia mikrofonowego karty opartej na układzie Analog Devices AD1985. Brak jakiejkolwiek obróbki plików (kompresji, korekcji itp.), są to „surowe” pliki typu waw. Na końcu pliku zostawiłem około 2 sekundy ciszy (mikrofon podłączony, ale wyłączony wyłącznikiem) aby w programie muzycznym można było sprawdzić poziom szumów.

 • Głos nagrany mikrofonem podłączonym do karty dźwiękowej za pomocą „zwykłego” kabla.

[audio:kabel.mp3]

Szumy przy wyłączonym mikrofonie wahają się na poziomie -34dB, dźwięk cichy, zaszumiony.

 • Głos nagrany mikrofonem podłączonym do karty dźwiękowej za pomocą MPC01 (waw, 946kB).

[audio:mpc01.mp3]

Szumy przy wyłączonym mikrofonie wahają się na poziomie -62dB (bardzo dobry wynik), dźwięk jest głośny, szumy na poziomie akceptowalnym przez specyfikację Hi-Fi.

 

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Wzmocnienie +25dB

 • Złącze wejściowe – XLR 3F mono

 • Złącze wyjściowe – TRS 1/8′ (mały JACK) stereo/mono; wzmocniony sygnał pojawia się na obu końcówkach wtyku (L i R)

 • Zasilanie – wewnętrzne, pobierane z wejścia mikrofonowego (karta dźwiękowa, MD, kamera video), pobór prądu ≈ 0,3mA, nie potrzeba żadnych baterii!!! Napięcie zasilania od 1,5V do 30V!!!

 • Długość kabla – 2m (inne długości dostępne na indywidualne zamówienie)

 • Pasmo przenoszenia od 35Hz do 90kHz

 • Super niskie szumy.

 • Waga – tylko 60g.

 • Kompatybilne ze wszystkimi kartami dźwiękowymi dostępnymi na rynku, tak samo jak z odtwarzaczami Mini Disc oraz kamerami cyfrowymi video (z wejściem „POWERED”)!

 • Idealny do podłączenia mikrofonu dynamicznego do wejścia mikrofonowego

 • Niezastąpiony podczas wywiadów, oraz nagrywania dźwięków z większej odległosci!

Osoby zainteresowane zakupem, proszę o kontakt mailem lub na GG.

 

MPC01 podłączony do rejestratora Mini Disc i mikrofonu dynamicznego AT PRO61:

MPC01 podłączony do MD

MPC01 w roli przedwzmacnaicza dla mikrofonu dynamicznego wykorzystywanego do nadawania audycji w radiostacji internetowej:

MPC01 w radiostacji internetowej

#

Dodaj komentarz