O STRONIE

In Bez kategorii

Tak zaczynałem i już mi zostało :)

 Witam!

W ostatnim czasie strona przeszła wiele modyfikacji i obecnie przybrała formę „bloga”. Całość oparłem na portalu „WordPress”, który ma ładną szatę graficzną i daje się łatwo zarządzać.

Znajdziecie tutaj przede wszystkim informacje z zakresu elektroakustyki, schematy przedwzmacniaczy, zasilaczy do nich (w tym oparte na przetwornicach DC/DC i inwerterach) i inne. Postaram się też podzielić moimi doświadczeniami z rejestracji dźwięków otoczenia, rejestracji i obróbki dźwięku dla wideo.

Ostatnio dość sporo wolnego czasu spędzam nad udoskonaleniem mojej nowej konstrukcji przenośnego przedwzmacniacza mikrofonowego wysokiej jakości, zasilanego z miniaturowych akumulatorów, opartego na układzie INA217 (SSM2019), z symetrycznym wejściem i wyjściem i możliwością załączenia napięcia PHANTOM 48V. Projekt jest już w dość zaawansowanej fazie i jest dość unikatowy :). Jednocześnie trwają prace nad małym mikserem audio z przeznaczeniem dla semi-pro kamer wideo (np. PD170, DVX100B), oraz przedwzmacniaczem mikrofonowo-instrumentalnym montowanym w doku CD-ROM obudowy komputera PC.

Na stronie znajdziecie obok stałych kategorii jak „Konstrukcje”, „DIY MONTERA”, nowy dział – „Tutoriale”, ale również  kategorię – „Wideo Story” i „Foto” ;-). Ot takie moje dodatkowe hobby…Staram się, aby strona była w miarę systematycznie uaktualniania.

Większość artykułów na mojej stronie można komentować, do czego serdecznie zachęcam!

Krótka charakterystyka kategorii:

  • D-I-Y Montera – moje projekciki z cyklu „zrób to sam”
  • Konstrukcje – schematy i opisy montażu kilkunastu urządzeń elektroakustycznych (głównie)
  • Moja Oferta – cosik co można zakupić po uprzednim kontakcie ze mną
  • Tutoriale – różne artykuliki, opisy, literatura tematyczna
  • Wideo Story – krótkie filmiki mojego autorstwa, głównie z jakichś wypraw lub weekendów spędzonych na obrzeżach miasta. Proszę ich nie oceniać 😀
  • Forum – oprócz możliwości komentowania tekstów na stronie można zabrać głos i podyskutować na np. na tematy konstrukcji przedstawionych na mojej stronie i nie tylko. ZAPRASZAM!
  • Galeria – ten odnośnik znajdziecie na górze strony – kilkadziesiąt moich fotek pogrupowanych w różne kategorie.

A aktualnie wystawiłem na sprzedaż:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=483561 ZAPRASZAM!!!

TOP SWIETOKRZYSKIE !

#

Dodaj komentarz