Adapter audio do kamer mDV/MD

Adapter zrobiłem w odpowiedzi na dość drogie i słabo dostępne u nas, a popularne na świecie adaptery Beachtek, SignVideo, Studio1Productions. W Polsce u jedynego dystrybutora cena najtańszego oscyluje w okolicach 800zł.

[youtuber vimeo=’http://vimeo.com/17494466′]

Opis:

1. Klip 1: Dźwięk rejestrowany wbudowanymi w kamerę mikrofonami. Kamera ustawiona na sali, w odległości 20m od źródła dźwięku. Dźwięk jest cichy, mało czytelny, zawiera hałasy, odpowiedź akustyczną sali – duży pogłos.

2. Klip 2: Dźwięk jest rejestrowany za pomocą adaptera audio dla kamery mDV. Sygnał pobierany jest przewodem XLR-XLR z miksera audio (nagłośnienie sali) i podawany bezpośrednio do kamery.

Dźwięk jest czysty, „pełny”, czytelny.

3. Klip 3: Kamera postawiona na statywie, podłączono adapter audio, a do niego wyjście ze „studyjnego” miksera Behringer, który emituje muzykę. Kamera nagrywa razem z obrazem mocno wysterowany dźwięk z miksera.

 

Adapter STEREO

Urządzenie jest w całości pasywne, posiada wejścia mikrofonowe XLR symetryzowane wysokiej jakości transformatorkiem audio, do których można podłączyć zarówno sygnał mikrofonowy jak i liniowy.

  • Przełącznik MONO/STEREO (w trybie mono, sygnał z obu wejść XLR jest miksowany w jeden i podawany na wejścia L + R kamery). Z kolei przełącznikiem LIFT/GROUND możemy rozłączyć pojawiające się czasami pętle mas (słyszalny w nagraniu charakterystyczny przydźwięk 50Hz).
  • Przełącznikiem MIC/LINE załączamy tłumik 20dB, który pozwala na podłączenie do wejść mikrofonowych XLR sygnału o poziomie liniowym (np. sygnał wyjściowy z miksera)
  • Każdy kanał ma swoje pokrętło umożliwiające dostosowanie poziomu sygnału wejściowego, pozwala ustrzec tor audio kamery się przed przesterowaniem. Jest to tłumik regulowany od 0% do 100%.
  • Adapter posiada zaczep do paska, można go przyczepić do spodni i wędrować z kamerą.

Adapter audio

Adapter audio

Adapter audio

Adapter audio

Adapter MONO

Jest to można powiedzieć połowa adaptera stereo. Adapter mono montowany jest także do sanek FOTO na kamerze.

Funkcjonalność, parametry elektroakustyczne są takie same jak dla adaptera stereo.

adapter_mdvm_01.jpg

 adapter_mdvm_02.jpg

 adapter_mdvm_03.jpg

  adapter_mdvm_04.jpg

adapter_mdvm_05.jpg

Zastosowanie

Są to pasywne adaptery, nie wymagające zasilania. Dzięki temu są mobilne i uniwersalne w użytku. Pozwalają na podłączenie do amatorskich, konsumenckich urządzeń audio profesjonalnych mikrofonów, czy urządzeń typu mixer itp.

Adaptery współpracują z każdym rejestratorem, kamerą (mDV, HD), które posiadają wejścia mikrofonowe „mały jack”.

 

Osoby zainteresowane zakupem takiego adaptera proszę o kontakt. Możliwe jest wykonanie urządzenia pod indywidualne wymagania!

Monter, listopad 2010

12 komentarzy

mislaw 29 kwietnia 2007 Reply

Hej!
A co z możliwością montażu urządzenia przy kamerze?
Chętnie nabędę to urządzenie. Jest taka możliwość?

pozdrawiam
Mislaw

http://www.szeptuchy.radiobalacko.pl

hary 29 kwietnia 2007 Reply

No wlasnie Czy plaujesz jakas produkcje?
Bylbym rowniez zainteresowany.
Nawet BARDZO

monter 30 kwietnia 2007 Reply

Planuję na zamówienie 🙂

Marek 6 maja 2007 Reply

Jestem zainteresowany.Proszę dać znać jak urządzenie będzie dostępne.
pozdrawiam
Marek

hary 19 maja 2007 Reply

A jak juz chce zamowic? 😉
To gdzie napisac…i czy juz MOZNA?
pozadrawiam

monter 23 czerwca 2007 Reply

Na allegro pojawiły sie jakieś dziwne adaptery za cenę 470zł, z wejściami MINI XLR (!?), bez informacji czy wejścia są w pełni symetryczne (a jeżeli są, to w jaki sposób symetryzowane…) itp.

Ktoś wykręca sobie niezły biznesik :/

Filmotforek 1 sierpnia 2007 Reply

witam!
jestem zainteresowany adapterem audio do kamer mDV/MD.
Proszę o podanie informacji jak i kiedy można go u pana zakupić.

andrzej 26 sierpnia 2007 Reply

proszę o kontakt telefoniczny,pilne, jestem zainteresowany kilkoma box’ami dającymi możliwość dołączenia do wej mikrofonowego kamery mDV ( stereo minijack,-57dBV (MIKROFON 600 ohm)/5K ohm lub więcej) z miksera- sygnał liniowy audio
pozdrawiam
Andrzej

grzesiek 7 września 2007 Reply

Witam
Ostatnio widziałem to urządzonko na allegro, czy nadal go masz do sprzedania. Czy istnieje jakaś możliwość zrobienia takiego urzadzonka z diodami określającymi poziom sygnałów (takie jak jedno z urządzeń beachteka DXA-6vu Dual Phantom Adapter
)(Oczywiście zasilanie fantomowe mnie nie interesuje). W kamerze mam tylko wyświetlony jeden poziom dla obu kanałów i jeżeli będę miał dźwięk z dwóch źródeł nie będe mógł odpowiednio ustawić poziomu.
Pozdrawiam, Grzesiek.

Operator 8 października 2007 Reply

Pilnie poszukuję adaptera mikrofonowego do kamery Sony DCR-SR190. Podobno jakas firma produkuje takie stopki z wyjściem Jack. Czy możecie mi pomóc?

Marek 24 stycznia 2008 Reply

Panie Tomku !
I co z tym adapterem audio do kamer mDV ?
Pozdrawiam Marek

Tadeusz 26 grudnia 2013 Reply

Szkoda, że adapter nie ma wyjścia do słuchawek oraz wyjścia liniowego

Dodaj komentarz