O STRONIE

Tak zaczynałem i już mi zostało :)

Generalnie nie lubię pisać takich wstępniaków, ale coś trzeba tu umieścić.

Jest to kolejna odsłona strony, która funkcjonuje już mniej więcej 12 lat. Od samego początku skupiała się wokół różnych konstrukcji elektroakustycznych małych sygnałów – czyli mojego wielkiego hobby. W zasadzie to nie znajduję w pamięci powodu dlaczego akurat to właśnie przedwzmacniaczami zainteresowałem się tak  mocno, ale pierwszy układ jaki z dumą wykonałem pisakiem (własna zaprojektowana płytka, a nie było jeszcze termotransferu i darmowego Eagle! :P ), uruchomiłem to znany i klasyczny już układ przedwzmacniacza z dwoma parami wstępnymi i wzmacniaczem operacyjnym opublikowanym na stronie ESP. Potem przyszły momenty niemalże fascynacji układami SSM2017, INA217 i INA103 i obecne projekty znajdujące się na tej stronie będą oparte właśnie o te kości.

Z czasem hobby rozszerzyło się o zbieranie dźwięków otoczenia przenośnym rejestratorem, mikrofonami kierunkowymi (najlepszy jaki miałem to para Sennheiser MKH415, których niestety już nie posiadam…) i …. przedwzmacniaczami mikrofonowymi własnej konstrukcji. I to właśnie potrzeba mobilnego poruszania się spowodowała że zacząłem zagłębiać się w tematy bateryjnego zasilania urządzeń audio, przenośnych. Nie jest to łatwe, ale udało mi się opracować kilka rozwiązań które zapewniły mi stabilne i niezakłócone napięcie symetryczne do zasilania układów, oraz zasilanie mikrofonów phantom 48V. Przez kilka lat wykonałem naprawdę sporo dobrych nagrań dźwięków efektowych SFX i dźwięków otoczenia, co zostało wydane amatorsko na płycie DVD i w sporej ilości rozeszło się po Polsce.

Obecnie sporo czasu poświęcam pracom okołodomowym, ale wieczorami staram się troche pomajsterować. Poza różnymi drobnymi projektami, które stram się tutaj w miarę regularnie opisywać, w opracowaniu mam niezależne (pracuje bez udziału komputera) urządzenie audio do strumieniowania dźwięku po IP (Audio Over Internet Protocol). Jest to moje oczko w  głowie :) . Urządzenie o wielkośći 1U i szerokości 1/2 RACk będzie umożliwiało stabilną np. transmisję live dźwięku z różnych imprez typu koncert, przedstawienie czy konfernencja, ale także umożliwi zestawienie połączenia typu STL (Studio to Transmitter Link) wykorzystywane przez rozgłośnie radiowe. Zarządzanie urządzeniem realizowane jest przez przeglądarkę internetową (po zalogowaniu się do panelu administratora) i możliwe będzie także i zdalnie przy udziału np. tableta. Więcej informacji już niedługo. Testy trwają :)

 

W warsztacie

Jest to hobby które czasami przekłada się na przyjmowane zlecenia wykonania urządzeń audio pod konkretne wymagania klienta. Obecnie pracuję jako konstruktor tzw. „wyrobów niekatalogowych” w jednej z większych firm branży zbrojeniowej.

Kontakt:

Skontaktuj się ze mną!

 

 

 

A aktualnie wystawiłem na sprzedaż: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=483561 ZAPRASZAM!!!

Go to Top